Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Evenementen
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Bert en Bianca vieren het Loofhuttenfeest met een grote loofhut in hun huis: “Elke avond komen er mensen eten”
Delen
Log in
Meldingen Toon meer
Laatste artikelen
Robin Simon
DJ Roberto Rosso ziet Nederlandse kerken open voor gospel dancemuziek: “Jongeren ervaren God”
PREMIUM
Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
PREMIUM
Good News Truck in Dordrecht
Man wordt op wonderbaarlijke wijze naar het podium getrokken van gospeltruck in Dordrecht: ‘Dit heb ik nodig’
Nieuws
evangelist Heidi Baker tussen aanbiddende vrouwen in Mozambique
Waarschuwing christelijke leiders: Bereid je voor op vervolging en opwekking in de kerk
God in de wereld
doopdienst in GODcentre Voorschoten dopeling in doopbad met volle kerkzaal op achtergrond
Vol doopbad in Voorschoten met 12 dopelingen: “Ik heb het licht gezien”
Nieuws
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Evenementen
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Revive > God in Nederland > Bert en Bianca vieren het Loofhuttenfeest met een grote loofhut in hun huis: “Elke avond komen er mensen eten”
God in Nederland

Bert en Bianca vieren het Loofhuttenfeest met een grote loofhut in hun huis: “Elke avond komen er mensen eten”

Dick van den Bos Published 24 september 2021
Delen
5 min leestijd
Delen

Bert en Bianca Vlasman uit Katwijk vieren nu vier jaar het Loofhuttenfeest. Ze beseften dat dit niet enkel voor de Joden is, waardoor ze het nu elk jaar groter vieren. “Het mooie van het Loofhuttenfeest is dat God een afspraakje met ons wil hebben. Het is als een date met God, waarbij Hij zegt: ‘Ik kom onder jullie wonen.’” Bert vertelt over het belang van het Loofhuttenfeest en hoe ze dit in hun huis vieren.

Sinds Bert de sabbat ging vieren, zo’n zeven jaar geleden, kwam hij er al snel achter dat ook het Loofhuttenfeest een belangrijk feest is. “Je kunt deze feesten snel ‘joodse feesten’ noemen, maar in Leviticus 23 worden ze ‘Feesten van de Heer’ genoemd. Het beperkt zich niet alleen tot de Joden, maar het is een Bijbels feest.”

Bert vertelt dat het Hebreeuwse woord voor deze feesten ‘Moadiem’ is, dat in brede zin ‘afspraak’ of zelfs ‘date’ betekent. “God wil een date met ons en heeft dat zo afgestemd. Juist die speciale feesten, zijn momenten dat God een extra speciaal moment met ons wil.”

Gebedsverhoringen
De voorjaarsfeesten, zoals Pesach, Pinksteren (dat is het wekenfeest), zijn feesten die vervuld zijn door de Here Jezus. De najaarsfeesten zoals het Loofhuttenfeest en YomKippoer en Bazuinenfeest zijn feesten die gaan over wat nog moet komen. “Het Loofhuttenfeest is een feest waarbij God zegt: ik kom bij jullie ‘tabernakelen’, ofwel; ik kom onder jullie wonen.”

“We ervaren echt dat God werkelijk in de tent komt, terwijl we het vieren. Vorig jaar hebben we prachtige gebedsverhoringen meegemaakt. Daarbij is zo’n feest een soort ‘repeteren’, waarbij God zegt: ga maar vast oefenen hoe het is dat Ik bij jullie ben. In Johannes 1 staat: ‘Het Woord, Jezus, heeft onder ons gewoond.’ Dat wonen betekent letterlijk ‘tabernakelen’.”

Volmaaktheid
Bert vindt het bijzonder dat het Loofhuttenfeest acht dagen duurt. Waar zeven dagen voor volmaaktheid staat, betekent acht dagen ‘meer dan volmaaktheid, voleinding, eeuwigheid der eeuwigheden. Tijdens het Loofhuttenfeest draagt God ook op dat mensen verplicht blij zijn.

Hij vertelt hoe het er in de praktijk uit ziet dat ze dit vieren. “We begonnen vier jaar geleden, toen mijn vrouw zei: ‘Het zou leuk zijn om ook een loofhutje te hebben in huis.’ Toen heb ik haar verrast door een tentje boven de tafel te maken, met vier palen eromheen.”

“Vervolgens hebben we deze loofhut elk jaar een beetje groter gemaakt. Dit jaar beslaat de loofhut de halve woonkamer. Mijn vrouw kookt elke avond uitgebreid en op sommige avonden hebben we meer dan tien gasten.”

“Het is zo leuk. We beginnen eerst met het avondmaal, waarbij we brood en wijn nemen. Vervolgens gaan we gezellig met elkaar eten, en delen we samen wat God in onze levens doet. We hebben ook extreem veel gelachen. Want God doet ook veel grappige dingen.”

Grappig
Hij noemt een voorbeeld. “Ik ging eens naar een bijeenkomst van de Hells Angels waar een irritant harde housemuziek opstond. Ik werd er niet goed van. Toen zei ik tegen mijn maat: weet je wat, ik ga keihard de naam van Jezus roepen. Dus ik spande mezelf in en met mijn harde stem riep ik keihard. Precies op dat moment viel de muziek stil. Dus de hele groep hoorde mij hard roepen. Je zag al de koppies van de mensen zich omdraaien naar mij. Dat vond ik humor van God.”

Aan tafel wordt er ook gezongen en gebeden. “Je ervaart God op een bijzondere manier. Deze dagen heeft God apart gezet en als je erbij stil staat, dan is Hij er heel nadrukkelijk. Dat is heel mooi.”

“In Jesaja 4 vers 5-6 staat ook beschreven over de toekomst dat de HEERE boven de berg Sion letterlijk een ‘Loofhut’ gaat maken. Het is een prachtige vooruitblik op wat komen gaat, terwijl we ondertussen genieten van de overvloed aan eten die God geeft.”

Terwijl de avonden al redelijk volgeboekt zitten, is er zondag nog plek, benadrukt Bert Vlasman.

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 24 september 2021
Deel dit artikel
Facebook TwitterEmail Print
Delen
Vorig artikel Glenn Beck kan eindelijk 100 Afghaanse vluchtelingen redden na weken van tegenslag
Volgend artikel Charis Bible College ziet veel vrucht in levens van studenten: “Je ervaart dat mensen werkelijk in de vrijheid van Christus komen”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een antwoord Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Blijf verbonden

7.5k Volgers Like
979 Abonnees Abonneren

Populaire artikelen

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
De 5 kenmerken van Geestvervuld spreken
‘De hel is echt’: onvergevingsgezindheid bracht deze priester in de hel en wat hij zag is schokkend
Tim Meijer: “Ik kan best eigenwijs zijn, maar ik heb mijn hele bedrijf overgeven aan God”
//

Het is ons verlangen dat onze lezers ‘revived’ worden en Jezus nog meer liefhebben en Hem met passie zullen volgen.

ReviveRevive
Volg ons

© 2022 Revive.nl

  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.

Removed from reading list

Ongedaan maken
Welkom terug!

Log in op uw account

Account aanmaken Wachtwoord vergeten?