Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Hoe God mij leert om los te laten
Delen
Log in
Meldingen Toon meer
Laatste artikelen
Profetisch woord van Volke Slagter voor 2023: “Luister naar de hartenkreet van God!”
PREMIUM
Saskia werkt in de gevangenis. Op de achtergrond de ingang van een gevangenis
Saskia is justitiepredikant: “Dit is het mooiste werk dat ik kan bedenken”
Dagelijks leven
Beeld van Vrouwe Justitia
Voorzitter van de VPE Machiel Jonker over wetsvoorstel conversietherapie: ‘’Het schuurt met vrijheid van godsdienst’’
Nieuws
Aankondiging van tour Presence op de Antillen
Bijzonder: Presence kondigt tour aan in gevangenissen en op de straten van de Antillen
Nieuws
Straatbeeld Cambodja.
Premier Cambodja prijst christenen voor bijdragen aan het land
God in de wereld
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Revive > Geloof > Hoe God mij leert om los te laten
Geloof

Hoe God mij leert om los te laten

Dick van den Bos Gepubliceerd 31 augustus 2020
Delen
3 min leestijd
Annelies van Walsem
Delen

Het loslaten van dingen die je vasthouden is soms moeilijk. Stoer vertellen we anderen dat ze los moeten laten. Bijvoorbeeld; iemand kan niet vergeven, hij houdt de controle over alles en iedereen of leeft steeds in angst. ‘Laat gewoon los, joh.’ Of: ‘Vergeef nu gewoon, dat vraagt de Bijbel.’

We voelen de last niet die de ander draagt en geven makkelijk advies. Tot het moment dat we zelf ergens tegenaan lopen. Ineens belemmert het enorm je bewegingsvrijheid en voel je letterlijk een last op je schouders drukken.

Laat los en je zult losgelaten worden Lucas 6:37b

Jaren terug zei een vriend tegen mij; laat gewoon los, je moet geen controle proberen te houden. Hij zei: ‘In de Bijbel staat; laat los en je zult los gelaten worden.’ ‘Oh ja’, antwoordde ik. ‘Geen idee wat het betekent’, dacht ik. De angst dom over te komen, belemmerde mij te vragen hoe dit dan bedoeld werd. 

Voorbeeld
Laatst begreep ik het ineens, door een voorbeeld uit de praktijk. Een vriend van ons heeft twee huizen gehuurd. Eén kan er eigenlijk niet leegstaan, want dan zou er een grote kans zijn dat er zou worden ingebroken. Dit was de reden dat hij erin ging wonen. Zijn gezin woonde een paar dorpen verderop. Ik was verbijsterd toen ik het hoorde. ‘Man! Je materialen worden misschien niet gejat.. maar je gezinsleven is dat al. Gewoon gestolen!’

“In onze buurt hoorde we ook veel over inbraken. Ineens pakte het mij en mijn man. Een bepaalde angst overviel ons.”

In onze buurt hoorden we ook veel over inbraken. Ineens pakte het mij en mijn man. Een bepaalde angst overviel ons. Het drukte op ons. Wat moesten we beter beveiligen en wat moest anders worden bewaakt? Het greep me letterlijk naar mijn keel en ik voelde een enorme stress. Mijn vrede was al gepikt en de onrust drukte op mijn schouders. 

Stress
Ineens besefte ik dat ik iets vast had gepakt wat niet van mij was. Ik ben niet in staat om ons voor kwaaddoeners of inbrekers te behoeden. Alleen de Heer kan dat. We spraken erover met elkaar. Waarom voelen we stress? De Heer beschermt ons. ‘Ja’, zei onze jongste, ‘waar ben je bang voor?’ Mama zegt zelf altijd dat er duizenden engelen op ons pad staan. 

“Heer, dank U dat U ons beveiligt. Dank U dat ik los kan laten en meteen losgelaten word. Dank U dat Uw juk zacht is en Uw last licht en dat U mij leert geen zorgen te maken.”

Laat los en je gevangenis gaat open 

Werp al je zorgen op Hem (JEZUS), want Hij zorgt voor u. 1 Petrus 5:7

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 31 augustus 2020
Deel dit artikel
Facebook TwitterEmail Print
Delen
Vorig artikel Ironie in de zoektocht naar gelijkheid
Volgend artikel Herman Boon: “Iedereen die bij mij aanbelt, vertel ik over Jezus”

Blijf verbonden

7.5k Volgers Like
979 Abonnees Abonneren

Populaire artikelen

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
Tim Meijer: “Ik kan best eigenwijs zijn, maar ik heb mijn hele bedrijf overgegeven aan God”
Frits Rouvoet en Annelies van Til zittend aan een tafeltje
Frits en Annelies staan symbool voor ‘out of the box’ denken in prostitutiewereld: “Hotels zijn blij dat we er zijn voor escortdames”
Karl Noten beantwoordt lezersvraag: is lichamelijke oefening wel zo gezond en nuttig?
//

Het is ons verlangen dat onze lezers ‘revived’ worden en Jezus nog meer liefhebben en Hem met passie zullen volgen.

ReviveRevive
Volg ons

© 2022 Revive.nl

  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.

Removed from reading list

Ongedaan maken
Welkom terug!

Log in op uw account

Account aanmaken Wachtwoord vergeten?