Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Open Doors lanceert campagne “Tackle vervolging: pray when they play”
Delen
Log in
Meldingen Toon meer
Laatste artikelen
Arleen Westerhof in de revive podcast
Gesprek met Arleen Westerhof: “Ik verlang niet terug naar het Malieveld, God doet nu iets compleet nieuws”
PREMIUM
Stein Versluis, portret 2023. Zittend op de bank met een plant op de achtergrond
Stein Versluis wordt als kind al door God gegrepen, ondanks zijn seculiere opvoeding
Geloof
Pieter Buitelaar zittend bij het bureau
Pieter blij met advies Raad van State rondom ‘homogenezing’: “Ik ervoer therapie als positief”
PREMIUM
Gebedsgenezing op Utrecht Centraal: pijn verdwijnt in Jezus’ Naam
God in Nederland
Dringend gebedsverzoek uit Jeruzalem
Nieuws
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Revive > Nieuws > Open Doors lanceert campagne “Tackle vervolging: pray when they play”
Nieuws

Open Doors lanceert campagne “Tackle vervolging: pray when they play”

Dick van den Bos Gepubliceerd 18 november 2022
Delen
5 min leestijd
Delen

Terwijl wereldwijd de voetbalfans zich klaarmaken voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar, ziet Open Doors de kans om steun te vragen voor vervolgde broers en zussen in zeven van de deelnemende landen.  

“We begrijpen dat veel mensen ervoor kiezen om niet naar het WK voetbal te kijken, om verscheidende redenen. Wij geloven als organisatie dat dit evenement wel een waardevolle kans biedt om aandacht te vragen voor de vervolgde kerk”, meent Open Doors-directeur Maarten Dees.  

Zeven deelnemers van het WK staan op de Ranglijst Christenvervolging: Iran, Saoedi-Arabië, Marokko, Tunesië, Mexico, Kameroen en het gastland Qatar. “Voor het toernooi hebben we een wedstrijdkalender ontwikkeld, onder de titel ‘tackle vervolging’. We roepen mensen op mee te doen aan de campagne ‘pray when they play’ (bid als zij spelen). Of je nu gaat kijken of niet, zo staan we samen op de bres voor de vervolgde kerk.” 

Uit het zicht 

Nu Qatar in het middelpunt staat van alle aandacht, valt het Open Doors nog meer op dat de officieel geregistreerde kerken in Qatar verborgen zijn op één afgesloten compound. “Terwijl bezoekers de komende tijd worden aangemoedigd musea, cultureel erfgoed en de grote winkelcentra in het land te bezoeken, zullen ze één ding niet kunnen doen: een kerk bezoeken”, zegt Wimco Ester, pleitbezorger van Open Doors. “De christelijke gemeenschap, toch zo’n 370.000 mensen groot, is volledig aan het zicht onttrokken in het land.” 

Alle erkende kerken in Qatar zijn ondergebracht op het  Mesaymeer-complex aan de rand van hoofdstad Doha. Het is open voor de christenen die deel uitmaken van de migrantengemeenschap en voor andere niet-moslims. De kerken mogen aan de buitenkant geen religieuze symbolen laten zien, zoals een kruis. Inheemse Qatarezen kunnen het complex niet betreden. Bij de ingang moet een ID-controle dit voorkomen. Er zijn wel enkele huiskerken in Qatar, maar zij hebben officieel geen rechten om hun geloof uit te dragen.  

“In 2020, tijdens de Covid 19-crisis, heeft de overheid bijeenkomsten buiten het Mesaymeer-complex verboden. Dat betekent dat er nu zo’n kleine honderd kerken zijn die geen vergunning hebben. Nu de pandemie voorbij lijkt, is er nog geen signaal dat deze kerken ook officieel weer hun deuren mogen openen.”

Inheemse Qatari 

Voor Qatarezen is er helemaal geen ruimte om hun christelijk geloof (na bekering) uit te dragen. Bekering tot een niet-islamitische religie wordt beschouwd als afvalligheid en onder de islamitische wetgeving (sharia) staat er de doodstraf op. In de praktijk komt dit niet voor de laatste jaren, al ervaren bekeerlingen enorme druk van hun familie en leefgemeenschap. Een bekering wordt in het land ook niet officieel erkend, wat vergaande gevolgen kan hebben. “Aan je geloof zijn je rechten verbonden in het land. Of je kinderen bijvoorbeeld officieel erkend zijn en wat er met je erfenis gebeurd”, legt Ester uit. Daarnaast lopen christenen in het land het gevaar gediscrimineerd, geïntimideerd of gevolgd te worden. 

Mesaymeer 

Het Mesaymeer-complex is opgezet door de vader van de huidige emir ‘ter bevordering van het interreligieuze gesprek’ in het land. Wimco Ester beschouwt dat “als een stap in de goede richting. Maar nu zien we dat het complex overbevolkt is geraakt. Met op zondagen continue diensten van allerlei denominaties en talen, waar soms geen ruimte meer is om aan te schuiven. Het barst bijna letterlijk uit zijn voegen. Wij roepen de Qatarese overheid op om door te bouwen op het idee van godsdienstvrijheid, zowel voor de migranten als voor de inheemse bevolking. Vrij van politieke vervolging en inmenging.”

Qatar staat op plaats 18 op de Ranglijst Christenvervolging. 

Noot voor de redactie: de gebedskalender is te downloaden via de volgende link: Open Doors WK-Kalender | Open Doors

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 18 november 2022
Deel dit artikel
Facebook TwitterEmail Print
Delen
Vorig artikel Het Zwaard van de Geest … wat is dat eigenlijk?
Volgend artikel Tientallen bevrijdingen en genezingen op de Dam tijdens evangelisatie-actie gistermiddag
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een antwoord Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Blijf verbonden

7.5k Volgers Like
979 Abonnees Abonneren

Populaire artikelen

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
Tim Meijer: “Ik kan best eigenwijs zijn, maar ik heb mijn hele bedrijf overgeven aan God”
Frits Rouvoet en Annelies van Til zittend aan een tafeltje
Frits en Annelies staan symbool voor ‘out of the box’ denken in prostitutiewereld: “Hotels zijn blij dat we er zijn voor escortdames”
Karl Noten beantwoordt lezersvraag: is lichamelijke oefening wel zo gezond en nuttig?
//

Het is ons verlangen dat onze lezers ‘revived’ worden en Jezus nog meer liefhebben en Hem met passie zullen volgen.

ReviveRevive
Volg ons

© 2022 Revive.nl

  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.

Removed from reading list

Ongedaan maken
Welkom terug!

Log in op uw account

Account aanmaken Wachtwoord vergeten?