Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Vincent C M Zandvliet schrijft fictie in stijl Frank Peretti om principes uit de geestelijke wereld te onderwijzen
Delen
Log in
Meldingen Toon meer
Laatste artikelen
Arleen Westerhof in de revive podcast
Gesprek met Arleen Westerhof: “Ik verlang niet terug naar het Malieveld, God doet nu iets compleet nieuws”
PREMIUM
Stein Versluis, portret 2023. Zittend op de bank met een plant op de achtergrond
Stein Versluis wordt als kind al door God gegrepen, ondanks zijn seculiere opvoeding
Geloof
Pieter Buitelaar zittend bij het bureau
Pieter blij met advies Raad van State rondom ‘homogenezing’: “Ik ervoer therapie als positief”
PREMIUM
Gebedsgenezing op Utrecht Centraal: pijn verdwijnt in Jezus’ Naam
God in Nederland
Dringend gebedsverzoek uit Jeruzalem
Nieuws
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Revive > God in Nederland > PREMIUM > Vincent C M Zandvliet schrijft fictie in stijl Frank Peretti om principes uit de geestelijke wereld te onderwijzen
PREMIUM

Vincent C M Zandvliet schrijft fictie in stijl Frank Peretti om principes uit de geestelijke wereld te onderwijzen

Tirza de Jong Gepubliceerd 26 oktober 2022
Delen
6 min leestijd
Delen

Heb je weleens dat er gedachten in je opkomen waarvan je denkt: hoe kom ik daar nou weer bij? Bijna alsof ze je ingefluisterd worden? In zijn boek ‘Arnolds strijd’ geeft auteur Vincent C M Zandvliet in fictievorm treffend weer hoe onze gedachten beïnvloed worden door de geestelijke wereld en hoe we onze keuzes mede baseren op naar welke kant we het meeste luisteren. In de stijl van Peretti verschijnt er in Zandvliets boeiende verhaal soms zomaar “een gifgroene nevel die de hoofdpersoon Arnold niet al te beste dingen influistert of klinkt er ineens de stem van een engel”. De geestelijke en natuurlijke realiteit lopen door elkaar heen, waarbij de keuzes van de mens, in dit geval Arnold, een centrale rol spelen. Zandvliet heeft het boek in spreekvorm geschreven en onderwijst zo op een speelse en makkelijk te begrijpen manier belangrijke geestelijke waarheden.“Het boek is eigenlijk een kruiwagen naar geestelijke principes”, vertelt hij. “Het laat zien hoe de geestelijke en natuurlijke wereld elkaar beïnvloeden en met elkaar verbonden zijn.”

Zandvliet laat de invloed van de geestelijke wereld op hoe mensen keuzes maken naar voren komen door verschillende thema’s te behandelen. Zo raakt Arnold, die met zijn baantje als pizzakoerier niet al te veel verdient, verstrikt in de drugswereld en volgt er een strijd tussen licht en duisternis. Terwijl de duisternis Arnolds keuzes zo probeert te beïnvloeden dat hij nog dieper in een neerwaartse spiraal terecht komt, zijn engelen druk bezig met een reddingsplan en willen zij Arnold helpen de juiste keuzes te maken.

Ook het thema hoe om te gaan met ziekte en goddelijke genezing wanneer die wel of niet plaatsvindt, komt aan de orde. In het verhaal zit het Arnold dwars dat zijn zieke moeder overleden is, terwijl zijn vriendin hem vertelt over een genezingswonder. “Dat botst in hem en hij worstelt daarmee”, vertelt Zandvliet.

“Arnolds vriendin heeft zelf haar eigen worsteling”, gaat hij verder, waarmee hij duidt op nog een thema. “Vanuit haar traditioneel kerkelijke achtergrond heeft ze meegekregen dat God in onze tijd niet door dromen spreekt, maar dan krijgt ze zelf een droom. Is die dan toch van God en wat betekent dat dan? Ze maakt de keuze op uitnodiging van een vriendin mee te gaan naar een charismatische kerk en doet daar verrassende ontdekkingen.”

Wat ook in het verhaal naar voren komt, is dat engelen vaak alleen (of makkelijker) hun werk kunnen doen als er gebeden wordt. “Arnold heeft een biddende oma”, vertelt Zandvliet. “Op een gegeven moment wordt zij ’s nachts wakker met een gebedslast en bidt voor Arnold, waarna er iets bijzonders in zijn leven gebeurt”.

Naar wie luister je?
“Mijn uitgangspunt in het boek bij het maken van keuzes is dat ‘de engel’ aan de ene kant staat en ‘het duiveltje’ aan de andere kant en dat jij kiest naar wie je luistert”, zegt Zandvliet. “Vaak speelt ons geweten daarbij ook een rol. In het verhaal brengt Arnold bijvoorbeeld op een keer zijn vriendin thuis. Een demon fluistert tegen hem: ‘Ze wil je, ze wil dat je verder gaat’. Een engel zegt dan juist: ‘Nee, eer haar, respecteer haar’.” Het is vervolgens aan Arnold naar wie hij luistert en ook of hij daarbij luistert naar zijn geweten.”

Demonen doen dus niets anders dan tegen je liegen. Engelen helpen je juist naar God te luisteren.”

Hoe kunnen wij die stemmen in ons leven herkennen? Zandvliet: “De duivel wordt ook wel ‘de vader der leugens’ genoemd. Demonen doen dus niets anders dan tegen je liegen. Engelen helpen je juist naar God te luisteren. We kunnen de stemmen van engelen of demonen ook herkennen aan de manier waarop ze spreken.”

In zijn boek praten demonen vaak op een veroordelende, soms scheldende manier, terwijl de engelen op een bemoedigende, rustige toon spreken: “Gescheld aan de ene kant, rust aan de andere kant”, zegt Zandvliet.

Gepassioneerde verhalen
Hoewel dit het eerste boek is dat hij via een uitgeverij uitgeeft, heeft Zandvliet al 50 jaar lang verhalen gemaakt en geschreven. Jarenlang stond hij voor de klas en bestonden zijn geschiedenislessen uit gepassioneerde verhalen. Ook schreef hij een verhaal in boekvorm voor elk van zijn kleinkinderen en schreef hij een aantal boeken voor volwassenen.

‘Arnolds strijd’ is erg geschikt voor jongvolwassenen en pas bekeerden, maar ook voor iedereen die honger heeft naar meer zicht op de geestelijke wereld. Het boek is te bestellen bij Great Life Publishing en is verkrijgbaar als paperback, e-book en audioboek. Het audioboek is door Zandvliet zelf ingesproken, wat een extra dimensie aan het verhaal geeft, omdat hij een echte meesterverteller is.

Klik hier voor meer info of om het boek te bestellen.

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Tirza de Jong 26 oktober 2022
Deel dit artikel
Facebook TwitterEmail Print
Delen
Vorig artikel Ontmoeting met Jezus in Antwerpen
Volgend artikel Kom en Zie is een bloeiende stadskerk in de armste wijk van Rotterdam: “Crooswijkers met tattoo’s zijn vaak de beste evangelisten”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een antwoord Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Blijf verbonden

7.5k Volgers Like
979 Abonnees Abonneren

Populaire artikelen

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
Tim Meijer: “Ik kan best eigenwijs zijn, maar ik heb mijn hele bedrijf overgeven aan God”
Frits Rouvoet en Annelies van Til zittend aan een tafeltje
Frits en Annelies staan symbool voor ‘out of the box’ denken in prostitutiewereld: “Hotels zijn blij dat we er zijn voor escortdames”
Karl Noten beantwoordt lezersvraag: is lichamelijke oefening wel zo gezond en nuttig?
//

Het is ons verlangen dat onze lezers ‘revived’ worden en Jezus nog meer liefhebben en Hem met passie zullen volgen.

ReviveRevive
Volg ons

© 2022 Revive.nl

  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.

Removed from reading list

Ongedaan maken
Welkom terug!

Log in op uw account

Account aanmaken Wachtwoord vergeten?