Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Zendeling Karoen over Thailand: “De christelijke hulporganisaties hebben een zaadje geplant in de harten van de mensen. De oogst is nu rijp.”
Delen
Log in
Meldingen Toon meer
Laatste artikelen
Arleen Westerhof in de revive podcast
Gesprek met Arleen Westerhof: “Ik verlang niet terug naar het Malieveld, God doet nu iets compleet nieuws”
PREMIUM
Stein Versluis, portret 2023. Zittend op de bank met een plant op de achtergrond
Stein Versluis wordt als kind al door God gegrepen, ondanks zijn seculiere opvoeding
Geloof
Pieter Buitelaar zittend bij het bureau
Pieter blij met advies Raad van State rondom ‘homogenezing’: “Ik ervoer therapie als positief”
PREMIUM
Gebedsgenezing op Utrecht Centraal: pijn verdwijnt in Jezus’ Naam
God in Nederland
Dringend gebedsverzoek uit Jeruzalem
Nieuws
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Revive > God in de wereld > Zendeling Karoen over Thailand: “De christelijke hulporganisaties hebben een zaadje geplant in de harten van de mensen. De oogst is nu rijp.”
God in de wereld

Zendeling Karoen over Thailand: “De christelijke hulporganisaties hebben een zaadje geplant in de harten van de mensen. De oogst is nu rijp.”

Thirza van der Neut Gepubliceerd 8 november 2022
Delen
6 min leestijd
Delen

Karoen Poot (44 jaar) is geboren als Mission-kid in Thailand (kind van een zendingsechtpaar). Nadat hij het geloof al tiener naast zich neerlegt, ervaart hij hoe God nog steeds in hem geïnteresseerd is. “Toen ik met een gekregen koffie en traktaat in mijn handen in de bus zat, voelde ik hoe mijn hart warm werd door Gods liefde.” In de voetsporen van zijn ouders is Karoen nu zendeling in een van de onbereikte gebieden in Azië: Bangkok. 

Als kleine jongen neemt Karoens vader hem vaak mee op evangelisatie. “Mijn vader gaf me mijn naam. In het Thais betekent het ‘genade’. Hij nam me dan mee achterop zijn scootertje. Als mensen hem vroegen hoe ik heette, had hij een ingang om het evangelie met de mensen te delen.” Als Karoen in zijn tienerjaren naar Nederland komt, raakt hij het geloof kwijt. “Ik vroeg me af of het christendom wel het ware geloof was. Bovendien wilde ik een normaal leven zoals ieder ander. Daarnaast was ik ook gewoon nieuwsgierig naar de wereld. Ik raakte de weg kwijt, ging vaak naar feestjes en probeerde softdrugs.” Karoen start met zijn studie bouwkundig engineer om architect te kunnen worden. Ook gaat hij aan de slag bij de gemeente. 

In zijn getuigenis spelen verschillende momenten een belangrijke rol tot zijn bekering. “Ik ging wel eens backpacken in Thailand. Dan zocht ik mijn weg in het duistere toerisme. In het dieptepunt van mijn activiteiten daar wist ik: ‘Dit is niet de weg voor mij.’” Hiernaast wordt Karoen wel eens meegenomen naar de kerken waar zijn ouders leidinggeven. “Iedere keer als ik daar was, ervoer ik dat God bestond. Ik werd daarvan overtuigd door de Heilige Geest.” 

Ik was onderweg naar een feest in de Rai toen ik van de snelweg af slipte en in een greppel terecht kwam. Ik besefte dat dit het ook gewoon had kunnen zijn. Het had klaar geweest kunnen zijn.

In 2004 raakt Karoen betrokken bij een auto-ongeluk. “Ik was onderweg naar een feest in de Rai toen ik van de snelweg af slipte en in een greppel terecht kwam. Ik besefte dat dit het ook gewoon had kunnen zijn. Het had klaar geweest kunnen zijn.” Dit moment maakt dat hij stopt met het uitgaansleven. “Niet veel later ontmoette ik straatevangelisten die me een traktaat gaven een een kop koffie. Toen ik met die twee dingen in mijn handen in de bus zat, voelde ik hoe mijn hart warm werd door Gods liefde.” Karoen is om: “Ik wilde leven voor God in plaats van voor mezelf.” Voor hem betekende dit dat hij moest volgen in het voetspoor van zijn ouders. “Na een jaar studeren voor architect raakte God mijn hart voor de zending. Toen ik door de wijken van Thailand wandelde om te bidden, ontving ik een bewogen hart voor de armen. Ik dacht: ‘ik ben gek dat ik een goede baan achter me laat en in het onzekere stap!’ Maar God heeft altijd voorzien in een achterban.” 

Het allerbelangrijkste is dat mensen hun hart aan Jezus geven. En dat gebeurt ontzettend veel.

Een nieuwe openheid

Inmiddels werkt Karoen al tien jaar in Thailand als zendeling en evangelist in Bangkok. Daar is hij vaak bij vluchtelingen te vinden, of is hij bezig met straatevangelisatie. “Afgelopen twintig jaar zijn er drie grote crisissen in Thailand geweest: de tsunami in 2004, de grote overstroming in 2011 en Covid de afgelopen jaren. In die tijd is er veel hulp geweest, waarvan je de vruchten nu gaat zien: de hulp van (vaak christelijke) organisaties plant een zaadje in de harten van de mensen. Velen komen jaren later tot geloof vanuit evangelisatie door relatie. Juist vriendschappen of andere relaties maken dat mensen meer openstaan voor het evangelie. Het feit dat mensen al eerder over God hebben gehoord maakt het evangeliseren makkelijker: mensen staan er veel meer open voor.” Dat God wonderen en tekenen geeft is daarin ook een groot hulpmiddel. “Het allerbelangrijkste is dat mensen hun hart aan Jezus geven. En dat gebeurt ontzettend veel. De oogst is groot, maar we hebben maar weinig arbeiders. Bid alstublieft dat er in dit land een transformatie zal komen, zodat dit mooie land de Heere Jezus zal kennen.”  

Blijf op de hoogte van het werk van Karoen in Thailand via zijn site. Ook kun je met hem in contact komen via zijn mailadres: karoenpoot@gmail.com . 

Een van de voedseluitgiftes van lokale organisaties in samenwerking met Karoen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Thirza van der Neut 8 november 2022
Deel dit artikel
Facebook TwitterEmail Print
Delen
Vorig artikel Jozefien in de Week van het Leven: “Ik kreeg de kracht om voor mijn kind te vechten”
Volgend artikel De bakkerij van Eric van Otten wordt gebruikt voor broodbakken, alphacursussen en doopsessies: “Het is een oogstveld”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een antwoord Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Blijf verbonden

7.5k Volgers Like
979 Abonnees Abonneren

Populaire artikelen

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
Tim Meijer: “Ik kan best eigenwijs zijn, maar ik heb mijn hele bedrijf overgeven aan God”
Frits Rouvoet en Annelies van Til zittend aan een tafeltje
Frits en Annelies staan symbool voor ‘out of the box’ denken in prostitutiewereld: “Hotels zijn blij dat we er zijn voor escortdames”
Karl Noten beantwoordt lezersvraag: is lichamelijke oefening wel zo gezond en nuttig?
//

Het is ons verlangen dat onze lezers ‘revived’ worden en Jezus nog meer liefhebben en Hem met passie zullen volgen.

ReviveRevive
Volg ons

© 2022 Revive.nl

  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.

Removed from reading list

Ongedaan maken
Welkom terug!

Log in op uw account

Account aanmaken Wachtwoord vergeten?