Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Gert-Jan Segers vertrekt uit Tweede Kamer: “Na tien jaar is het mooi geweest”
Delen
Log in
Meldingen Toon meer
Laatste artikelen
Arleen Westerhof in de revive podcast
Gesprek met Arleen Westerhof: “Ik verlang niet terug naar het Malieveld, God doet nu iets compleet nieuws”
PREMIUM
Stein Versluis, portret 2023. Zittend op de bank met een plant op de achtergrond
Stein Versluis wordt als kind al door God gegrepen, ondanks zijn seculiere opvoeding
Geloof
Pieter Buitelaar zittend bij het bureau
Pieter blij met advies Raad van State rondom ‘homogenezing’: “Ik ervoer therapie als positief”
PREMIUM
Gebedsgenezing op Utrecht Centraal: pijn verdwijnt in Jezus’ Naam
God in Nederland
Dringend gebedsverzoek uit Jeruzalem
Nieuws
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Revive > Nieuws > Gert-Jan Segers vertrekt uit Tweede Kamer: “Na tien jaar is het mooi geweest”
Nieuws

Gert-Jan Segers vertrekt uit Tweede Kamer: “Na tien jaar is het mooi geweest”

Dick van den Bos Gepubliceerd 13 januari 2023
Delen
6 min leestijd
Delen

Gert-Jan Segers stopt als Tweede Kamerlid en partijleider van de ChristenUnie. Dat kondigt hij vandaag aan in een brief aan de achterban van zijn partij. “Ik heb de kar een tijd kunnen trekken en met jullie steun en de zegen van God zijn we tot hier gekomen,” schrijft Segers. “De ChristenUnie is een partij die midden in de samenleving werk maakt van christelijk-sociale idealen. Er staat een geweldig team en nu is het aan hen om die missie verder te brengen. Ik heb daar veel vertrouwen in.”

In zijn afscheidsbrief aan de leden van de partij schrijft Segers (53) dat het mooie jaren waren, maar ook dat het een “superzware baan is die veel van je gezin en omgeving vraagt”. Hij noemt de Haagse politiek een “gulzig vak”, dat vaak ook persoonlijk is. “Ik heb daarin, met vallen en opstaan, gegeven wat ik te geven had.”

Mirjam Bikker, nu vicefractievoorzitter, is de beoogde nieuwe fractievoorzitter en politiek leider van de partij. Segers draagt de voorzittershamer aanstaande dinsdag over. Een week later neemt hij afscheid van de Tweede Kamer, waarna Nico Drost toetreedt als nieuw Kamerlid.

Segers diende ruim tien jaar als Tweede Kamerlid, waarvan meer dan zeven jaar als fractievoorzitter en politiek leider. Hij volgde in die rol Arie Slob op in 2015. Segers schoof tot twee keer toe samen met Carola Schouten aan bij onderhandelingen over een nieuw kabinet, na de verkiezingen van 2017 en 2021. Daarin werden door de ChristenUnie onder meer op thema’s als klimaatbeleid en bestaanszekerheid belangrijke resultaten geboekt.

Onderscheidend Kamerlid

Als Kamerlid onderscheidde Segers zich onder meer door zijn strijd tegen mensenhandel en gedwongen prostitutie. Zijn initiatiefwet met PvdA, SP en CDA over het strafbaar stellen van mensen die misbruik maken van een slachtoffer van mensenhandel werd in 2016 in de Tweede Kamer aangenomen en is inmiddels in werking getreden.

Segers was daarnaast gedreven in het bestrijden van antisemitisme en hatecrimes, misdrijven met een discriminatoir motief. Dit deed hij in wisselende samenwerkingen met onder meer VVD en GroenLinks. Segers sprak in 2019 met premier Rutte over excuses aan de Joodse gemeenschap voor de rol van de Nederlandse overheid bij de holocaust. In 2020, 75 jaar na afloop van de Tweede Wereldoorlog, werden deze vervolgens ook daadwerkelijk door Rutte namens de staat aangeboden.

Het leggen van dit soort verbindingen, zowel met politici van andere partijen als met maatschappelijke organisaties, kenmerken Segers. Met omroepdirecteur Jan Slagter, ouderenorganisatie KBO-PCOB en een breed scala andere partijen sprak hij zich uit voor ‘Waardig Ouder Worden’ als alternatief voor het D66-initiatief ‘Voltooid Leven’.

Ook initieerde Segers met Tim Hofman ‘Coalitie-Y’, waarin zij met studenten- en jongerenorganisaties en een breed front van politieke partijen het leenstelsel onder vuur namen. Dit leidde tot de herinvoering van een basisbeurs voor studenten.

Opvolging

Mirjam Bikker is de beoogd opvolger van Segers als fractievoorzitter en politiek leider. Zij is de enige kandidaat en zal naar verwachting dinsdag door haar fractie verkozen worden. Segers schrijft daarover dat hij zich voor de laatste verkiezingen alleen kandidaat heeft gesteld “omdat ik wist dat er een kundige en gedreven opvolger op de lijst stond die m’n plek zou kunnen innemen. Die moedige vrouw staat er nu, bijna twee jaar na de verkiezingen, klaar om de fractie en de partij op haar eigen manier voor te gaan en werk te maken van onze missie. Ik ben Mirjam Bikker daar heel dankbaar voor.”

De zetel die Segers achterlaat wordt ingenomen door Nico Drost. Hij was eerder Tweede Kamerlid tijdens het zwangerschapsverlof van Stieneke van der Graaf en stond bij de laatste verkiezingen op de achtste plek van de kandidatenlijst. Eppo Bruins, nummer zeven op die lijst, heeft ervoor gekozen geen zitting te nemen in de Tweede Kamer. Hij is recent andere verantwoordelijkheden aangegaan, waaronder die van voorzitter van de Adviesraad voor wetenschap, technologie en innovatie AWTI.

Reacties

Vicefractievoorzitter Mirjam Bikker: “In de afgelopen tien jaar heeft Gert-Jan Segers zich met hart en ziel ingezet voor de ChristenUnie en voor ons land. Daar ben ik hem ongelooflijk dankbaar voor. Het is een voorrecht om met hem samen te mogen werken en we gaan hem missen. Uiteindelijk doen we dit werk altijd om recht te doen aan die ene, die voor je staat. Dat is christelijk-sociale politiek: ook in roerige tijden voluit tot zegen proberen te zijn. Om met Christus midden in de wereld te staan. Zo heeft Gert-Jan gewerkt en die beweging blijft de ChristenUnie met heel veel mensen in het land vormen. Ik wens Gert-Jan en zijn geliefden van harte Gods zegen en nabijheid toe voor de toekomst.”

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 13 januari 2023
Deel dit artikel
Facebook TwitterEmail Print
Delen
Vorig artikel Nahlae verruilde haar islamitische opvoeding voor een werelds leven. Totdat haar moeder christen werd: “Ze werd de moeder die ik altijd had willen hebben”
Volgend artikel Nick Vuijic & Sadie Robertson Nick Vuijcic waarschuwt voor het uitsterven van kerken: “We moeten allemaal deelnemen aan de Grote Opdracht”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een antwoord Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Blijf verbonden

7.5k Volgers Like
979 Abonnees Abonneren

Populaire artikelen

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”
Tim Meijer: “Ik kan best eigenwijs zijn, maar ik heb mijn hele bedrijf overgeven aan God”
Frits Rouvoet en Annelies van Til zittend aan een tafeltje
Frits en Annelies staan symbool voor ‘out of the box’ denken in prostitutiewereld: “Hotels zijn blij dat we er zijn voor escortdames”
Karl Noten beantwoordt lezersvraag: is lichamelijke oefening wel zo gezond en nuttig?
//

Het is ons verlangen dat onze lezers ‘revived’ worden en Jezus nog meer liefhebben en Hem met passie zullen volgen.

ReviveRevive
Volg ons

© 2022 Revive.nl

  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.

Removed from reading list

Ongedaan maken
Welkom terug!

Log in op uw account

Account aanmaken Wachtwoord vergeten?